tel. 516 411 314; antykwariatsynopsis@gmail.com
shopping-bag Shopping Bag (0)
Items : 0
Subtotal : £0.00
View Cart Check Out

Antykwariat Szczecin

Antykwariat od antiquarius, bukinista, handlarz antykami, czasami też marszand. Pod tymi hasłami kryć się będzie zawsze wspólne zainteresowanie przedmiotami starymi i posiadającymi jakąś wartość. Może być to wartość kolekcjonerska, estetyczna lub historyczna.
Spektrum przedmiotów jaki zwykł pojawiać się w handlu antykwarycznym jest ogromna. Od okazów militarnych – całych pojazdów, przez rzeczy codziennego użytku, mieszczących się w szerokiej definicji sztuki użytkowej, po wszlkiego rodzaju numizmaty, znaczki i walory jeszcze mniejsze, jak choćby guziki.
Obrót takimi przedmiotami pojawiał się zawsze, gdy tylko ludzie chcieli posiadać na własność coś niezwykłego, czyli już od starożytności. Jednak przez dzieje to, co dziś miało by dziś ogromną wartość materialną wcześniej wykorzystywano praktycznie. I tak przez średniowiecze antyczne pozostałości budowli stosowano jako budulec dla budynków ówczesnych, rzadkie rękopisy stosowano w renesansie, jako oprawę dla wydawanych już na większą skalę starudruków a monety wybijane w królewskich mennicach traktowano, jako gwarant stałej ilości kruszcu: srebra lub złota.

 

Antykwariat to wspaniałe miejsce dla rozwoju kolekcjonerstwa

 

Antykwariat prowadzimy na pomorzu, handlujemy w całej Polsce

 

Zapewniamy bezpieczeństwo i dyskrecję transakcji - Antykwariat Szczecin

 

Podróż w świat, antyków, staroci i historii

 

Monety - numizmatyka, książki i starodruki w Antykwariacie ze Szczecina

 

Szczecin skup monet

W dzisiejszych czasach mając w domach różne dobra, niektórzy właściciele nie zdają sobie do końca sprawy, co sami posiadają. Nie wszystko, co stare jest oczywiście cenne, ale warto znać wartość tego, co się posiada. Czy dany walor lub zbiór jest poszukiwany mogą się Państwo dowiedzieć kontaktując się z nami. Nawet jeśli nie będziemy nim zainteresowani zawsze postaramy się udzielić o nim jakiś informacji, ponieważ antykwariat jest naszą pasją.

 

Antykwariat Szczecin

Żeby łatwiej scharakteryzować dany przedmiot najlepiej przypisać go do jednej z trzech podstawowych kategorii: