Dokumenty rękopisy Przemyśl 1580 rok

Zbieractwo rękopisów i starych dokumentów nie jest u nas niestety szczególnie popularne. Na jednej z ostatnich aukcji antykwarycznych dokument z podpisem Jana III Sobieskiego i pięknym herbem można było zacząć licytować już od 8000 złotych. Stosunkowo niewielka cena jak za tak wysoką ligę polskiego rynku antykwarycznego.

W 2010 roku rozporządzenie z podpisem Stefana Batorego sprzedało się za 24 000 złotych. Rzecz już niebywale rzadsza. Z tego okresu nasz antykwariat ma do sprzedania bardzo ciekawy rękopis sporządzony przez samego sekretarza królewskiego i wielkiego podkanclerza koronnego w jednej osobie, czyli Jana Borukowskiego. Późniejszego biskupa przemyskiego.

Zezwolenie dotyczy budowy kościoła greko – katolickiego we wsi Kamionka koło Przemyśla. Pod dokumentem na plice pergaminu zachowała się piękna pieczęć odbita w wosku.

W sprawie wszelakiej sprzedaży i kupna dokumentów, rękopisów, starodruków zwłaszcza polskich map i grafik zapraszamy do kontaktowania się z naszym antykwariatem.

Rękopis

pieczęć

starodruki polskie

Jedna osoba skomentowała “Dokumenty rękopisy Przemyśl 1580 rok

 1. Witam pięknie,

  Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to autograf/rękopis bardzo cenny ale może znajdzie się jakiś pasjonat, który chciałby go zakupić. Mowa tutaj o rękopisie świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego w książce autorstwa Adama Mickiewicza. Osiem lat temu uratowała życie mamie, moje życie, dziś musze jej życie ratować. W linku znajdują się zdjęcia z wydarzenia.
  Co do samego autografu to jest on z roku 2010, wręczony osobiście przez Pana Kaczyńskiego w styczniu, czyli trzy miesiące przed katastrofą w której zginął. Jest on spersonalizowany i dedykowany właśnie mojej córce. Mamy również zdjęcia z wręczania książki, gdyby było zwątpienie. Sądzę, że zainwestowane pieniądze w autograf zyskają na wartości za kilka/kilkanaście lat. Napewno na wartości nie stracą a jego cena nie będzie śmieszna tak jak w tym momencie. Autograf znajduje się w książce autorstwa Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”. Sama książka jest twardej okładki, formatu A4 a jej koszt w Empiku to 80zł. Na pierwszej stronie znajduje się tytułowy autograf wraz z dedykacją:
  „ Na pamiątkę spotkania
  dla …
  w uznaniu bohaterskiego czynu
  Ratującego życie ludzkie
  Lech Kaczyński”
  oraz data z lokalizacją:
  Pałac prezydencki, 25 stycznia 2010r.
  Z uszanowaniem i wyrazami szacunku.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Antykwariat Synopsis monety