tel. 516 411 314; antykwariatsynopsis@gmail.com
shopping-bag Shopping Bag (0)
Items : 0
Subtotal : £0.00
View Cart Check Out

Malarstwo i antyki związane z pomorzem

Szczecin od zawsze miał związek z Odrą, zalewem szczecińskim i morzem. Widać to w pracach wielu szczecińskich malarzy, takich jak Hartwig, Dekkert i Most.

Ciekawe obiekty antykwaryczne mające związek z kulturą nadmorską i portową nie ograniczają się jednak tylko do powyższych nazwisk. Za okazyjne ceny da się obecnie kupić obrazy przedstawiające sceny z życia ludzi żyjących dzięki wodzie z terenów całego Pomorza przedniego.

Pięknym i dużym przykładem malarstwa z początku XX wieku są Łodzie rybackie u brzegu rzeki stworzonym przez naszego sąsiada Gerharda Giseviusa.

Warto zaznaczyć tutaj, że powyższe dzieło było sprzedane za kwotę 6500 złotych na aukcji stacjonarnej w warszawie w 2006 roku. Nasz antykwariat oferuję ten walor prawie o połowę taniej!

Wszystkim zainteresowanym antykami o wysokich walorach artystycznych, związanych z marynistyką (ta przedstawia bezpośrednio tylko zjawiska mające miejsca nad morzem) polecam taką okazje.

Obraz malowany jest techniką farb olejnych na płótnie, oprawiony w wystawną, dużą czarną ramę. Widać na nim trud rybaków codziennie zajmujących się połowami. Widok dzisiaj już nie tak często spotykany.

 Antyki szczecinskup obrazów obraz pomorze malarstwo stettin dom aukcyjny

Leave a Reply