Jakim sposobem zatroszczyć się o ogród? Eliminacja szkodników

Każdy z nas lubi siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie użytkowana jest chemia, nie uświadczymy tych ślicznych owadów.

Na terenach Polski, w przeróżnych regionach występuje około 150 rodzajów motyli dziennych, a by ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować bardzo proste zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w takim razie tak dobrać rośliny, żeby motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ulubiona przez motyle, jej zapach i duża ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, które jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle niezwykle chętnie korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników rodzaju zwalczanie os i szerszeni. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka także wabią tych ładnych gości. Ze względu na fakt, że dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najlepszym sposobem jest wydzielenie części ‘dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, jednak i inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są idealne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie zadbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą bezproblemową.

Należałoby jest wcześniej zasięgnąć informacji, jakie ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko oraz kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszelkie uwielbiają być polewane obszerną ilością wody. Gleba tu też odgrywa duże znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie musimy zamówić ziemie, która zapewni naszej idealnej roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić