Odśnieżanie dachów – o czym wypada nie zapominać?

Decydując się niemniej jednak na samodzielne odśnieżanie dachów należałoby zapamiętać parę podstawowych wskazówek bezpieczeństwa. W żadnym wypadku nie pracuj sam – w pobliżu zawsze ma prawo być ktoś, kto przyjdzie Tobie na ratunek, jeśli będzie to konieczne. Obojętnie od warunków, w jakich odbywa się odśnieżanie dachów Warszawa należy poświęcić kilka minut na rozgrzanie ciała, nim zacznie się pracę. Najbezpieczniej jest usunąć śnieg stojąc na ziemi za pomocą wyjątkowego narzędzia z teleskopowym uchwytem. W pewnych sytuacjach wypada wyłącznie zabić śnieg i sople nagromadzone na krawędzi dachu, żeby pozbyć się kłopotu.

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności przeciwko upadkom. Przystaje użyć szelek bezpieczeństwa przytwierdzonych do silnego punktu zakotwiczenia, takiego jak np. komin. Istotne jest by używać wyłącznie plastikowych łopatek do usuwania śniegu z dachu, ponieważ metaliczne narzędzia z ostrymi lub ewentualnie tnącymi obrzeżami mogą wywołać jego poważne uszkodzenie. Odradzane jest usuwanie aż do przeszłego płatka śniegu! Ważne jest pozostawienie powłoki śniegu około 10 do 15 cm, aby zapobiec uszkodzeniu membrany hydroizolacyjnej.

Usuwając śnieg przynależy także się upewnić, że żaden pieszy nie będzie potencjalnie trafiony zrzucanym z dachu śniegiem. W tym celu, jeśli to potrzebne – należy zaznaczyć obszar za pomocą taśmy ostrzegawczej. Po zakończeniu usuwania pod żadnym sprawą nie należy skakać z dachu na stos śniegu – można zostać poważnie poszkodowanym przez upadek na słup, cząstka lodu czy też jakikolwiek inny zapomniany przedmiot.

Rozstrzygając się na skorzystanie z pełnej oferty wolno cieszyć się całym luksusem, gdyż fachowcy absorbują się wszystkim od początku do końca. Nie tylko usuwanie pokrywy śnieżnej z danej powierzchni, lecz również jej profesjonalne pryzmowanie, a na końcu wywożenie wchodzi w skład pełnej oferty. Pozwala to rozweselać się każdego dnia zadowoleniem oraz wygodą, a również czystym dachem nie zagrażającym ani ludziom ani ich skończonemu otoczeniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić