W jakich celach stosuje się systemy podwieszane

Tradycyjne drzwi czy bramy w halach magazynowych cieszą się dużym zainteresowaniem, lecz stosowanie ich nie zawsze będzie wygodne. W pierwszej kolejności wymagają one dość pracochłonnego montażu, w czasie którego niezbędne będzie dokładne, precyzyjne osadzenie futryn. Jeżeli skrzydła drzwi będą mieć większą szerokość, to trzeba będzie też przeznaczyć sporo miejsca w środku na ich otwieranie, które w wielu przypadkach będzie naprawę potrzebne. Z takich też powodów warto pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu, którym będzie podwieszenie tego typu drzwi przy pomocy specjalnego systemu przesuwnego. Zyskuje się na tym w kilku obszarach.

Przede wszystkim znacznie łatwiejszy i szybszy będzie montaż, co będzie miało przełożenie na koszty. Oprócz tego tego typu drzwi są dużo bardziej wygodne i praktyczne, szczególnie że przy ich przesuwaniu nie będzie potrzebna duża siła. Na rynku dostępnych jest dużo tego typu rozwiązań, które różnią się parametrami technicznymi i przeznaczeniem. Część z nich została zaprojektowana pod konkretne zastosowanie, inne mają ogólne, uniwersalne przeznaczenie. Zależnie od wytwórcy różne systemy podwieszane różnią się też elementami, które wchodzą w ich skład. Praktycznie zawsze w zestawie będą się znajdować szyny, jakie w górnej części posiadają otwory do przykręcania do sufitu, a dolna część jest częściowo otwarta i w specjalny sposób wyprofilowana. To po szynie właśnie są przesuwane kolejne standardowe elementy, którymi są wózki. Konstrukcja wózków jezdnych jest uzależniona od kilku czynników.

W pierwszej kolejności dużą rolę odgrywa obciążenie, którego z uwagi na sprawność działania nie należy przekroczyć. Ale ważny też będzie rodzaj materiału, do jakiego ma być zamocowany taki wózek. Wózki, w zależności od swojej budowy, mają przeważnie cztery lub dwa kółka, jakie w większości przypadków posiadają łożyska. Szyny w standardowych konstrukcjach występują w prostej postaci, lecz w niektórych zestawach można też spotkać wersje mające łuki o kilku różnych kątach. To pozwala chociażby na wieszanie elastycznych zasłon, jakie będą obejmowały narożniki.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić