Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich rozwiązaniach będą się sprawdzać motoreduktory i napędy z silnikami

ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Budownictwo, Przemysł

Urządzenia mechaniczne bardzo często potrzebują do swojej pracy układu napędowego. W tradycyjnych rozwiązaniach będą to zasilane prądem silniki Promotor, które wraz z właściwie dobraną przekładnią zębatą zapewnią prawidłową pracę całości.

Napędy z silnikami cieszą się ogromną popularnością, możliwości w zakresie ich wykorzystania są bardzo szerokie, lecz w niektórych sytuacjach projektanci zaczynają wybierać jakieś inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są Łożyska izolowane elektrycznie, jakie w stosunku do klasycznych rozwiązań posiadają szereg zalet. Typowy mechanizm motoreduktora jest złożony z napędu elektrycznego i kompaktowej mechanicznej przekładni.

Dzięki temu, że wszystko jest umieszczone w jednej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie trzeba już projektować mechanizmu zębatek. Motoreduktory są oferowane w dużej ilości rodzajów, różniących się prędkością obrotową, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Tym sposobem podczas projektowania można dobrać jeden z dużej ilości oferowanych w katalogu, co znacząco usprawnia cały proces.

Oczywiście motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach nie będzie się sprawdzał, między innymi przy przenoszeniu dużej prędkości obrotowej albo mocy, wówczas rozwiązania tradycyjne lepiej jednak wypadną. Wiele wersji tych urządzeń przeznaczonych jest do pracy w trudniejszych warunkach. Wówczas na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też inne elementy wyposażenia, które pozwolą na taką pracę, bez ryzyka uszkodzenia całego elementu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz