Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach są konieczne urządzenia do separacji tłuszczu

Inne

Odprowadzanie do ścieków wszystkiego, co tylko się da szybko spowodowałoby problemy z zatkanymi rurami i przewodami. Żeby to wykluczyć, nasze przepisy dokładnie regulują zasady z tym związane, a za ich nieprzestrzeganie grożą rozmaite konsekwencje. Dotyczy to chociażby pozbywania się tłuszczu. W niższych temperaturach substancje te twardnieją, i po przyklejeniu do ścianek całkowicie mogą ograniczyć możliwość przepływu. Dodatkowo przy niektórych rodzajach materiału, przykładowo żeliwa, spowodować mogą szereg różnych uszkodzeń. Z tego też powodu wszelkie firmy, które używają tłuszczów pod różną postacią, zabezpieczyć się muszą przed przedostaniem się ich do systemu kanalizacji. Najczęściej będzie się to robiło za pomocą dedykowanych sprzętów, znanych też jako separatory.

Obowiązek ten dotyczy przede wszystkim firm z branży gastronomicznej i produkującej żywność, lecz również masarni czy ubojni. Budowa separatorów tłuszczu jest stosunkowo prosta, a do ich funkcjonowania wykorzystuje się elementarne prawa fizyki. Najczęściej używany separator jest złożony z pojedynczej komory z umieszczoną na dnie przegrodą. Do komory tej są dostarczane ścieki z obiektu, a wypływają już znacznie oczyszczone. Zarówno dopływ jak i odpływ są umieszczane trochę poniżej górnego poziomu cieczy. Ścieki przepływają przez zbiornik, oczyszczając się jednocześnie przy tym. Zanieczyszczenia o większym ciężarze opadają na dno i są zatrzymywane przez przegrodę. Za to tłuszcz, z uwagi na to że jest trochę lżejszy niż woda, gromadzi się na wierzchu. Z uwagi na to, że wraz z dopływem kolejnych ścieków jego ilość będzie rosła, to niezbędne jest regularne oczyszczanie takiego separatora.

Częstotliwość tego czyszczenia będzie przede wszystkim zależna od ilości wytwarzanych ścieków oraz znajdujących się w nich tłuszczy. Przyjmuje się jednak, że trzeba to robić co najmniej raz na kilka tygodni. Dobrym pomysłem będzie podpisanie stałej umowy z jedną z firm, jaka będzie się pojawiać w ustalonych terminach. A firmę taką można na przykład znaleźć w sieci, po podaniu w wyszukiwarce hasła czyszczenie separatorów Śląsk.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz